Bátonyterenye – Palóc világtalálkozó

Az idei Palóc Világtalálkozó ismét a rovástáblával is rendelkező Bátonyterenyén kerül megrendezésre.

Bátonyterenye rovástáblája

batonyterenye varostabla_rovasirassalA 2014-ben városunk új kiegészítő névtáblákat kapott, melyen immár rovásírással is olvasható településünk neve. A képviselő-testület még 2013-ban döntött arról, hogy a város határain a Bátonyterenye helységnévtábla mellett-a közúti táblaállítás vonatkozó szabványos rendjét, előírásait tiszteletben tartó és a Magyar Közút Nonprofit Zrt. közútkezelői hozzájárulásával rendelkező székely-magyar rovásírásos helységnévtábla kerüljön felállításra. Mindezek mellett megújultak Bátonyterenye üdvözlő táblái is.

Palóc világtalálkozó – 2016 augusztus 5-7.

(bttv.hu – eredeti cikk)

 

Kapcsolódó cikkek:

Share