Rovásverseny beszámoló – Felvidék

Iskolai beszámoló a sikerese rovásverseny eredményeiről – Felvidék.

Rovásírás versenyen voltunk

Iskolánk diákjai 2016. április 28-án rovásirás-vetélkedőre indultak. A versenyzők: Erdős Laura, Hausleitner Adriána, Matus Lilla, Pástó Vilmos Márk, Válent Ottó és Kostolányi Anna. A verseny 2 részből állt: hangos olvasás, ahol korcsoportok szerint A,B,C,D kategóriákra voltak osztva a diákok. Mi két kategóriában versenyeztünk: a B kategóriában, ahol a 6.-7. osztályos tanulók mérhették össze tudásukat és a C kategóriában, ahol a 8.-9. osztályos tanulók versenyeztek. Az írásbeli feladat során fordítani kellett két szöveget: egyet latin betűkről rovásírásra és egyet rovásírásról latin betűkre.

Amíg a zsűri értékelt, addig a versenyzők egy emlékfát ültettek el az iskola kerjében, majd megtekinthették Tardoskedd emlékműveit, nevezetességeit. Visszatérve az iskolába izgatottan vártuk az eredményhirdetést és bár diákjaink nem jutottak tovább az országos fordulóba, egy ilyen nap után mégis nyertesnek érezhették magukat.

(Adysuli – eredeti cikk)

Kapcsolódó cikkek:

Share